Biz Kimiz

FlycamTeam Nasıl Doğdu? EkipmanlarımızBize Ulaşın

Tuna BAYIK 2011 yılında, drone sektörüne giriş yapmış, çeşitli ulusal ve uluslararası sertifikaları ile profesyonelliğini tescilleyerek, 2014 yılında Hayra Alamet Medya ortaklığı ile FlycamTeam’I kurmuştur. FlycamTeam ortağı olan Murat GÜRMAN ile birlikte kurdukları profesyonel ekip, TV gezi programları başta olmak üzere, belgesel, dizi, reklam filmi gibi çeşitli projelere imza atmaktadırlar. İş birliği içierisinde olunan sektörlerin yelpazesi oldukça geniştir ve medya sektöründen, inşaat sektörüne, turizm sektöründen, kamu kurum ve kuruluşlarına kadar uzanmaktadır.

Amatör ruh ile koşullar ne olursa olsun, her türlü çekim talebini karşılayan profesyonel ekip, işverenlerin hayalini, havadan görüntülemenin muazzam hazzı ile bir araya getirmekten ve bunu ekranlara taşımaktan büyük keyif almaktadır.

Çekimler, işveren ile de mutabık kalınarak, helikopter pilotunun uygun gördüğü hava koşullarında ve saat aralığında olacak şekilde, kamera operatörü ve görüntü yönetmeni olmak üzere minimum 3 kişilik bir ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. Ekibin çekirdek kadrosu, Helikopter pilotu Tuna Bayık, montaj ve kurgudan sorumlu yapımcı Murat Gürman ve hava kameramanı  yönetmen Yalçın Zenger’den oluşmaktadır.

Gelen taleplere maksimum düzeyde yanıt vermeyi hedefleyen ekip drone kullanım ehliyeti ile de çekim alanlarında yasal izinlerini alabilmekte ve böylelikle fark yaratabilmektedir.

New York Drone Flim Festival 2015’e katılmaya hak kazanan FlycamTeam, çeşitli event, festival ve yarışmalarda Türkiye’yi temsil ederek başarılarıyla adından oldukça söz ettirmektedir.